חברת ניהול ואחזקה

 

תחזוקת בניין שמתבצעת באמצעות חברת ניהול ואחזקה תשפר את איכות חיי הדיירים. גם הנכס ישתבח יותר וכן ערכו יעלה. שירות זה הפך להיות פופולארי ע השנים בשל המורכבות הרבה של השירותים השונים שנדרשים לשמירת המבנה. שירות זה, אף מונע מריבות בין הדיירים והתעסקות עם כל מיני ספקי שירותים. גם נושא גביית וועד הבית מהדיירים הופך להיות מסודר יותר. כאשר הדיירים מבינים כי מדובר בחברה המתחזקת את הבניין ולכן חוששים מהוצאה לפועל והם משלמים בכל תאריך קבוע בחודש על פי המקובל.

ניהול נכסים

 

שירותי ניהול ותחזוקת מבנים חלקיים או מלאים?

 

ישנן חברות אחזקה למבנים שמציעות רק חלק מהשירות וכמובן הכול כולל בתקציב של דיירי הבניין. בל מקררה כאשר וועד הבית מחליט לתת את התחזוקה לחברה, עליו להיפגש עם חברת ניהול ואחזקה, בכדי שידע על מה משלמים בדיוק הדיירים, לחפש חברה מוכרת, כזאת שיש לה שם ומוניטין, או באמצעות המלצות וזאת, לאחר שנעשה סקר שוק מקיף.  חברות אלה היו מוכרות יותר כאשר מדובר היה על אחזקת מבנים וניהולם, כאשר מבנים אלה היו משרדים גדולים או חברות, אך עם השנים הביקוש לתחזוקת מבני מגורים רק עלה. היום, ישנם הרבה בנייני מגורים שמתנהלים נכון, הבניינים מטופחים ואין כאבי ראש בחיפוש אחר בעלי מקצוע שונים כגון: גנן, תיקון מעלית, בדיקת מערכת כיבוי האש, ניקיון הלובי וחדרי המדרגות, תיקונים שונים במערכת החשמל ועוד.

 

עלות גבוהה יותר אך משתלמת

 

עד כה מנינו את היתרונות  השונים שקיימים  בשירותיה של חברת ניהול ואחזקה, אך מדובר בתוספת די גבוהה לתשלום וועד הבית, אך רבים סבורים כי לאחר שהמבנה נראה מטופח ואין  מריבות על פרטים שונים שמפריעים לדיירי הבניין והכול מתנהל על מי מנוחות, שירות זה שווה ומשתלם בהחלט. כל וועד ביית, לפני שמחליט על חיפוש חברה, אשר תנהל לו את נושא וועד הבית ותחזוקת המבנה, צריך להבין אילו שירותים חשובים לו בניהול ותחזוקה, כך שמחיר וועד הבית לא יהיה גבוה מדי .  הדבר החשוב ביותר שיש למצוא בחבילות שירות של חברת אחזקת מבנים הוא הניקיון והתדירות שלו. יש לדאוג כי יהיו ביקורים תכופים של נציג מחברת אחזקת המבנים, היות ובניינים גדולים לרוב יש בהם יותר תקלות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seolinks