עורך פטנטים – מה התפקיד שלו

כאשר יזם, ממציא או כל גורם אחר מבקש לרשום פטנט, על פניו זה נשמע כאילו מדובר בעניין פשוט שהוא יכול לבצע בעצמו, אך זה לא כך, הוא צריך להיעזר בגורמים מקצועיים, גורמים מתחום המשפט שיכולים לספק לו את הכלים הנדרשים לכך.

אחד מאותם אנשי מקצוע שאמורים לעזור לו, הוא עורך פטנטים. מדובר בגורם מקצועי שעובד במשרד עורכי דין בדרך כלל ומנהל את כל התחום של הרישום. מדובר במי שמחזיק ברשותו רישיון לעריכת פטנטים באופן מקצועי והוא מייצג למעשה היזמים, ממציאים ובעלי עסקים שמבקשים לרשום את הפטנט שלהם באותה מדינה.

אותו עורך אמור לדעת כיצד לבצע את זה, לא רק מבחינה משפטית אלא גם מבחינה פרוצדוראלית. בין היתר זה אומר, עליו לדעת כיצד לבצע חיפוש פטנט, כך שהוא יכול לברר האם הפטנט כבר קיים, שכן אם כן אז אי אפשר לרשום אותו, ואם לא, אז צריך לבדוק האם הפטנט אותו הוא מבקש לרשום, אכן יכול להועיל וכיצד.

כיצד עובד עורך פטנטים?

עורך פטנטים אחראי למעשה על כל הנושא של רישום פטנטים עבור כל מי שמבקש לעשות זאת. לכל עורך חייב להיות ידע, הן משפטי בתחום והן ידע טכנולוגי, זאת בשביל שהוא יוכל לספק לכל מי שנוגע בדבר את העזרה הרלוונטית בין אם זה בהקשר של זכויות קניין, ובהקשרים אחרים שקשורים לתחום.

צריך להדגיש, בשביל להיות עורך חייבים להיות לא רק בעלי הסמכה משפטית וטכנולוגית מתאימה, אלא מעבר לכך, צריך גם להיות בעל רישיון לעסוק בתחום. בישראל פועלת רשות פטנטים, אשר יש צורך לעמוד במבחנים שלהם, ומעבר לכך יש לעמוד בתנאים נוספים, כמו תושבות ישראלית, תשלום אגרה קבועה וכן יש לעבור התמחות של שנתיים במסגרת משרד של עורך פטנטים מקצועי.

לפני סיום חשוב להדגיש, כל מי שרוצה לרשום פטנט, חייב לעבוד עם עורך מקצועי ומנוסה, אחרת אי אפשר לבצע את התהליך בצורה נכונה, רצוי לעבוד עם עורך קבוע אשר יהיה זמין לצרכים שלכם בכל עת, ידע לענות כל שאלה ולעזור בכל עניין.

Seolinks