הקמת עמדה טעינה לרכב  – מה זה ולשם מה זה עובד

 

לא צריך להיות מומחה לעולם הרכב וגם לא צריך לקרוא את כל מה שכתוב במדורים ובאתרים השונים, בשביל לדעת שעולם הרכב עובר מהפכה מאוד גדולה בעשור-שניים האחרונים.

מדובר על מהפכה בכמה וכמה רבדים, בין אם זה במרכיבים ובתכונות של הרכב, בין אם זה במאפייני השימוש שלו ובאלמנטים אחרים. בין היתר, אחת המהפכות החשובות ביותר היא, ניסיונם של חברות רכב להפוך אותם להרבה יותר ידידותיות לסביבה, הרבה יותר נקיות, פחות מזהמות. זאת מתוך הבנה שכלי רכב אשר נמצאים בשימוש יומיומי, נחשבים למזהמים הגדולים הסביבתיים הגדולים ביותר. אף חברה לא רוצה להיחשב היום למזהמת סביבתית.

על כן, אנחנו יכולים לראות ניסיון מתמיד של חברות הרכב השונות למצוא פתרונות יעילים ואטרקטיביים להקטנת הזיהום. למשל, שימוש ברכב חשמלי. הרעיון הוא מאוד פשוט. במקום להשתמש באמצעים הרגילים בהם היינו רגילים במשך עשרות שנים להפעיל את הרכב שלנו, הרי שכיום אנחנו יכולים למצוא רכבים אשר נטענים באמצעות עמדות טעינה לרכב במקומות שונים, רכבים חשמליים, וכך אנחנו יכולים להגיע ממקום למקום מבלי לזהם את הסביבה עם שימוש בחומרים מזהמים מסוגים שונים.

כמובן שלצורך כך עלינו לבחון את האופציה של הקמת עמדת טעינה לרכב. העמדה כמובן אמורה לשרת את כל מי שיש לו רכב חשמלי ויכול להגיע אליה בשביל להטעין את הרכב שלו.

לפני שנסביר איפה בדיוק נטעין להתקין עמדת הטענה וכיצד עושים זאת, צריך להדגיש, אנחנו יכולים להתקין עמדה כזו גם באופן פרטי, גם בחניונים של משרדים או מוסדות אחרים, אנחנו יכולים להתקין עמדה כזו באופן ציבורי, פתוח ורחב לכולם, למשל בחניונים, תחנות דלק וכדומה. הכל כמובן על פי הצורך ועל פי הבחירה שלנו.

כיצד בוחרים היכן להתקין ואיך עושים את זה

על מנת להתקין עמדת הטענה, הרי שאנחנו צריכים לבחון את השטח שעומד לרשותנו והאם זה אפשרי מבחינה טכנית ולוגיסטית. במידה וזה אפשרי, יגיע אל המקום צוות מקצועי שיבצע את ההתקנה.

בעיקרון, כמו שאמרנו, אפשר לבצע את ההתקנה של עמדת הטעינה גם לצורך שימוש פרטי וגם לצורך שימוש ציבורי רחב, כלומר בעלי רכבים שונים שיוכלו להגיע אל המקום ולהטעין את הרכב. צריך לדאוג שהעמדה נמצאת במקום נוח, בטוח, במקום שאפשר להחנות את הרכב ליד בצורה פשוטה וצריך גם לבחון שעמדת הטעינה אכן מתאימה למה שאנחנו מחפשים, למה שאנחנו צריכים.

מוטב להתקין עמדות טעינה משוכללות, כאלה שגם יספקו שירות ברמה הגבוהה וגם יוכלו להחזיק מעמד זמן רב מבלי לייצר בלאי. כמו כן, יש לוודא שהמערכת ההפעלה של העמדה היא פשוטה ונוחה לשימוש וכל אחד יכול לעבוד איתה בצורה הפשוטה והקלה ביותר, בין אם זה באופן פרטי או ציבורי.

Seolinks