שולחן מנהלים

העידן המודרני מביא עמו מאפיינים רבים אשר לא היו נפוצים עד לשנים האחרונות. בין המאפיינים הללו ניתן למצוא עובדים רבים אשר מבלים שעות ארוכות מול מסכי מחשב, ללא אור שמש וללא תנועה מרובה. מסיבות אלו מקומות עבודה רבים מציעים לעובדים שלהם תנאי רווחה ואפילו פעילויות גיבוש שונות, המאפשרות לעובדים לחוש שייכים למקום העבודה, מזדהים עם הערכים של המקום ובכך – עובדים שרוצים לתרום יותר למקום העבודה.

בין הנושאים המשמעותיים שלהם ניתן דגש רב משמעות בשנים האחרונות על ידי מנהלים רבים ומנהיגי העסקים הגדולים ביותר ברחבי העולם כולו נמצא עניין הארגונומיה והריהוט. יותר ויותר מנהלים מבינים את החשיבות הרבה של השקעה בריהוט איכותי המותאם לצרכים הייחודיים של העובדים בארגון. באופן זה, שולחן מנהלים המתאים לכל אחד מן המנהלים בארגון הוא שולחן העונה על צרכי הארגון ועובדיו ממגוון פרמטרים ואספקטים.

על שולחן מנהלים איכותי להיות בעל המידות המתאימות לביצוע העבודה הדרושה. באופן זה, מנהל משאבי אנוש יהיה בעל צרכים שונים ממנהל עבודה שוטף או מנהל פס ייצור. יהיו מנהלים שיזדקקו לשטח גדול יותר על השולחן ואילו מנהלים אחרים דווקא יזדקקו למדפים מתאימים לתיקיות ולאחסון של ניירות שונים, קלסרים ועוד.

התאמה לגוף האדם

אמנם העידן הנוכחי והתרבות המערבית מביאים עמם ערכים מסחריים רבים כך שעולם הייצור מתאפיין במוצרים החוזרים על עצמם שוב ושוב ומיוצרים על פס רץ במקומות אחרים בעולם, אולם עדיין לא הגענו למצב בו כל בני האדם זהים זה לזה. מסיבה זו, בחירה של שולחן מנהלים צריכה לקחת בחשבון את מידות הגוף הספציפיות של המנהל אליו מיועד השולחן, או להתאים באופן כללי למידות הספציפיות הגופניות של אותו אדם.

התאמה לגוף האדם מצריכה לקיחת מידות אישיות של האדם המיועד להשתמש בשולחן. על מנת להבטיח את ההתאמה המקסימלית חשוב כי האדם אליו מיועד השולחן יגיע לבחור את שולחן המנהלים הייעודי כך שיוכל להתאים לעצמו את הרהיט האידאלי לשימושיו השונים. בין אם מדובר במנהל ותיק או במנהל חדש, ההתאמה הפיזית לתנאים האישיים היא בין הגורמים המשמעותיים ביותר המשפיעים על שביעות רצונם של העובדים ממקום העבודה.

Seolinks