מזגן אינוורטר

שוק המזגנים רותח לקראת הקיץ והדרישה להתקנתם גבוהה מאוד. קיימים סוגי מזגנים רבים ואחד הפופולאריים והבולטים בהם הם מזגני אינוורטר. הם נחשבים לדור החדש של המזגנים והטכנולוגיה הקיימת בהם גורמת להם להיות יעילים וחסכוניים פי כמה מהישנים. בכל מזגן יש שתי יחידות: אחת חיצונית הנקראת מעבה והשנייה פנימית ששמה הוא מאייד. בתוך המעבה יש מדחס שתפקידו לדחוס את  הגז בתוך הצינורות ואגב כך נוצרת פעולת הקירור. המדחס במזגני הדור החדש פועל בצורה שונה ובכך יעילותו.

במזגנים ישנים המדחס מפסיק פעולתו ומחדש אותה בהתאם לטמפרטורה המושגת בחדר ועל פי הוראות התרמוסטט. התוצאה היא שחיקה גדולה בו ויעילות קירור משתנה ופחות אפקטיבית. במזגנים מהדור החדש המדחס אינו מפסיק פעילותו כלל אלא מקטינה עד למינימום באמצעות בקרה אלקטרונית. השיטה עובדת כך: המזגן מופעל ומקרר במהירות ויעילות את כל החלל הפנימי. כאשר הטמפרטורה מגיעה לרמה הרצויה המדחס מקבל פקודה ומתחיל לעבוד בעצימות נמוכה עלמזגן אינוורטר מנת לשמור על רמת קור אחידה.

התוצאה לשיטת עבודה זאת היא קירור אחיד לאורך כל היום, ספיגת לחות טובה ופעולה חרישית. יש חיסכון בהוצאות חשמל שמגיע עד ל30% ביחס למזגנים ישנים. ובנוסף לכל אלו, שחיקה נמוכה במערכות הפנימיות ובמדחס עצמו. גם בחורף תישמר רמת חום טובה וקבועה והאוויר יהיה נעים. מזגן אינוורטר יקר, יחסית, לאלו מהדור הישן אבל החיסכון הכספי מפצה על כך כבר מהחודש הראשון לפעולתו והלאה. הבלאי  המוקטן שלו יחסוך הוצאות תיקונים, או החלפה וזהו חיסכון נוסף לטווח ארוך.

הקיץ הישראלי חם, לח ומעיק מאוד. מזגנים נדרשים מאוד במקומות עבודה, במוסדות לימוד, במבני תרבות, בבתים פרטיים ועוד. מיזוג אוויר יעיל מגביר את תפוקת האנשים במקומות העבודה, וככלל, וקשה לדמיין את החיים בלעדיו. האקלים בשנים האחרונות משתנה והחום גובר משנה לשנה. לאור כל הסיבות האלו ואחרות נוספות, מומלץ מאוד להצטייד במזגנים מדור העתיד. ניתן לרכוש מזגן אינוורטר עילי או מרכזי אצל משווקים בעלי מוניטין. ברשותם מזגנים איכותיים שמיוצרים על ידי חברות בינלאומיות מוכרות. ניתן להתקשר למומחי החברות והם ייעצו בבחירת המזגן המתאים ביותר.

Seolinks