מערכות כריזה

במקרים רבים שחלקם דחופים, יש צורך להעביר הודעות לציבור גדול בו זמנית. הודעות הנשמעות ברמקולים מושכות אליהן תשומת לב מיידית וזוהי אחת המטרות שלשמן מתקינים מערכות כריזה. ניתן למצוא אותן במקומות ציבוריים כמו: חופי ים, קניונים, מרכזי קניות וסופרמרקטים. בנוסף, הן מיועדות לבתי ספר ולמוסדות לימוד אחרים, לאצטדיוני כדורגל, למתחמי בידור, משחקים ועוד. הן מתאימות גם למתחמים ומפעלים ביטחוניים כמו גם לציר מערכת סביב ישובים בדרגת סיכון גבוהה למקרי פח"ע.

מערכות כריזה

ניתן להבחין במספר סוגי מערכות כריזה והחלוקה הראשית היא לנייחות ולניידות.  הנייחות הינן מסיביות ובעלות עצמה רבה. בכל אחת יש פאנל פיקוד ורמקולים אותם מפזרים במקומות נדרשים במתחם. כמות  הרמקולים ומיקומם תלויים בגודל השטח ובצרכים. כאשר המחשבה היא שפריסת הרמקולים אמורה לכסות את כל השטחים. במקומות מיוחדים מניחים רמקולים גם בחללים פרטיים דוגמת חדרי שירותים, אולמות  המתנה ועוד. קיים מגוון של מערכות כאלו וכל אחד ימצא את זאת המתאימה לצרכיו.

הניידות הינן קטנות יותר וניתן לקחתן לאירועים שנעשים במרחב הציבורי. פאנל הפיקוד יימצא במרכז הפיקוד והשליטה בו נמצאת הנהלת האירוע, והרמקולים יחוברו למתקנים ניידים, לעמודים, לעצים ולמקומות אחרים שנמצאים בסביבה הקרובה. גם כאן פריסת  הרמקולים אמורה לתת מענה לכל הקהל המגיע. הן  מתאימות לאירוע הפנינג, לתחרויות ספורט דוגמת: ריצת טריאתלון, מרוצי אופניים, תחרויות גלישת גלים ואחרות. מערכות ניידות אחרות מותקנות על רכבי ביטחון ושירותי חירום. יש כאלו שמותאמות  לאופנועים.

למערכות אלו יש חשיבות רבה בכל מה שקשור לשליטה בעת אירועים שונים. באמצעותן ניתן לכוון תנועות אנשים, להודיע על ילד שהלך לאיבוד, על מציאת חפץ חשוד, להעביר הודעות בבית הספר וכיוצא בזה. לכן, יש חשיבות רבה לאיכותן, להתקנתם ותחזוקתם. כל אחת נבחרת על פי עוצמת הווליום שהיא משדרת, נוחות הפעלתה, איכותה ועוד. מומלץ לרכוש מערכות כריזה שמיוצרות על ידי יצרנים בעלי מוניטין ומשווקות על ידי משווקים בעלי ידע וניסיון בתחום. הם יוכלו לתת מידע ולהסביר לכל מתלבט, לספקן ולהתקינן בהצלחה. השירותים כוללים גם שירותי תיקונים ותחזוקה נדרשים. כדאי לעשות סקר שווקים ולבחור את  ההצעה המתאימה ביותר.

Seolinks