כלב פומרניין

ישנם אנשים שאוהבים את כלבי הסמוייד, אך נאלצים להתפשר על כלב שנראה פחות או יותר אותו הדבר רק בגודל קטן יותר. אנשים רבים גרים בדירות ולא יכולים להרשות לעצמם להחזיק כלבים גדולים, כך שעבורם כלב פומרניין הינה התשובה הטובה ביותר. ישנם הבדלים קטנים מלבד הגודל, כמו למשל הפרווה הכפולה של גזע פומרניין, תנועות הראש והתנועה של כלב זה נמרצים יותר. ניתן לרכוש כלב מסוג פומרניין בגוונים של חום דבש, לבן, שחור או שילוב בין שני גוונים

גזע זה, היה פופולארי מאוד על ידי בני המלוכה ב-117 והמלכה ויקטוריה הייתה בעלת כלב פומרניין קטן מאוד, כך שמאז הוא הפך להיות נפוץ ומבוקש. ישנם שני זנים של פומרניין האחד מגיע מסין והשני מרוסיה. הזן הסיני למשל, גדול יותר מהזן הרוסי. הכלב חביב ועליז. אישיותם של כלבים אלה היא עקשנית ויש להם אישיות אינדיבידואלית.

כיצד לרכוש כלב פומרניין גזעי?

הדבר הראשון שיש לראות מלבד הגזע שיש לו את המראה והתכונות, הינם התעודות והכוונה היא אל תעודות יוחסין, אשר מוכיחים כי הכלב הוא גזעי. ישנם מגדלי כלב פומרניין בישראל שניתן לרכוש מהם כלבים מסוג זה וכדאי לברר לגבי המחירים המקובלים לגזע. יש לאלף את הכלב לאחר 3-4 חודשים כך שהגיל יתאים לאילוף. הכלב לומד מהיר יחסית. מבחינת האינטליגנציה שלהם, הם נחשבים בדרגה הגבוהה ביותר בין הכלבים.

כלב פומרניין

הפומרניין נמצא בין 10 הגזעים הנפוצים בארה"ב וגם בישראל

כלבים מגזע פומרניין, הינם בעלי יצר משחק מעולה בהשוואה לשאר כלבי השעשועים וליצר זה, קיים יתרון משמעותי באילוף למשמעת. מאלפים מקצועיים, מקשרים את המשחק לפקודות ויוצרים מצב, אשר בו הכלב נהנה לשחק ולבצע פקודות אילוף. כדאי לשלוח את הכלב לאילוף בגיל 4 חודשים.

בארה"ב כלב פומרניין נחשב בין 10 הגזעים המובילים בארה"ב וגם בישראל. הגזע החל להופיע ב-119 בארה"ב והתקבל בזרועות פתוחות. עד לפני כמה שנים האחרונות, הגזע לא הוגדר ככלב עממי בארץ אך היום גזע פומרניין מתבסס כסמל סטאטוס .הכלב מופיע בחוג הישראלי לכלבים זעירים והביקוש לגזע זה רק עולה.

Seolinks