במה רודיולה יכולה לסייע?

רודיולה הינו שורש ידוע ומוכר ביותר בתרבויות העתיקות והמסורתיות של אזור הקוטב הצפוני. הוא מכיל חומרים שונים המספקים אפקט חמצוני, התורם רבות לפעילות הגוף התקינה. אחת ההשפעות המוכרות ביותר של השורש, היא סיוע בשנת לילה טובה ורציפה. השורש מתאים במיוחד עבור אנשים שמתקשים להירדם בלילה, או לחילופין נוטים להתעורר מכל רחש. רודיולה מסייע רבות לאנשים הסובלים מתחושות של תשישות, חוסר באנרגיה, קשיי קשב וריכוז וכדומה. כמו כן, השורש מעולה עבור אנשים הסובלים ממצבים של דיכאון או חרדות שונות, הוא מסייע לשפר את התפקוד המיני ומפחית תחושות של לחץ וסטרס. מצד אחד השורש מעניק תחושות של רוגע ואיזון, מצד שני הוא נחשב למעורר ומספק תחושות של אנרגטיות וחיוניות.

רודיולה

למי כדאי לצרוך רודיולה?

כאמור, מדובר בשורש מדהים שיכול להחזיר כל אחד למצב של איזון מחודש. השורש מעניק כוחות מחודשים, ולכן מסייע משמעותית לאנשים הסובלים מעייפות ותשישות כרונית. כמו כן, הוא מתאים במיוחד לספורטאים, היות ומי שמעוניין בהתאוששות מהירה יותר אחרי אימון עצים, יכול להיעזר בסגולות של השורש. מעבר לכך, השורש נמצא יעיל ביותר במצבים של דיכאון או פעילות מנטלית ירודה. מחקרים רבים שנעשו בנושא הוכיחו כי צריכה של השורש, מביאה לעלייה של עד 30% ברמות הסרוטונין, דבר המוביל לשיפור בתחושה הכללית של המטופל. בנוסף לכך, צריכה קבועה של השורש מובילה לעלייה ביכולת הזיכרון והריכוז. נקודה חשובה נוספת היא העובדה שהשורש יכול למנוע את ההתפתחות של גידולים וגרורות. כלומר לשורש יש פעילות אנטי – סרטנית, דבר שיכול להיות יעיל במיוחד בעולם המודרני.

לסיכום, רודיולה נחשב לאחד השורשים החשובים והמופלאים ביותר בעולם. מחקרים רבים שנעשו בנושא, מצאו קשר הדוק בין פעילות הצמח לבין שיפור המצב המנטלי והפיזי של חולים שונים. לצמח יש השפעה על מצבים של סטרס, דיכאון, חרדה, עייפות וכדומה. בנוסף לכך, השורש מגן על שריר הלב ומעלה את כוח הסיבולת שלו. הוא מסייע בהתאוששות לאחר מאמץ גופני עצים, ומחזיר את הגוף למצב המאוזן שלו בצורה מהירה יותר. השימוש בשורש בטוח לחלוטין, ללא שום תופעות לוואי ידועות.

Seolinks