קניית תפילין

הפעם הראשונה בה משתמש כל נער יהודי בתפילין היא בטקס הנחת תפילין כאשר הוא חוגג את יום ההולדת ה 13 שלו. זהו למעשה הטקס הרשמי של בר המצווה. לאחריו יהיה יום עלייה לתורה ושם הוא קורא בספר התורה, וכמובן, החגיגה המרכזית בהשתתפות בני  המשפחה והאורחים. קניית תפילין לאירוע נעשית לפניו ובסמוך לאירוע עצמו. יש שמקדימים וקונים את התפילין במהלך השנה שלפני  האירוע, או לפחות, מתעניינים ובודקים סוגי תפילין מתוך מבחר מגוון קיים.

תפילין מעור בהמה דק

תפילין חייבים להיות מיוצרים על פי הלכות הדת והמפעל חייב לקבל הסמכה ממוסד דתי מקובל. ניתן להבחין בסוגי תפילין שונים שמיוצרים מעורות של בהמות דקות או בהמות גסות. למעשה איכות התפילין נקבעת על פי עובי העור, ושיטות עיבודו. סט תפילין דקות הוא הפשוט ביותר שניתן למצוא, אבל למרות שהוא עשוי מעור דק איכותו גבוהה מאוד. קיים סט תפילין נוסף שהינו פשוט ומהודר ובנוי מקשה אחת שנוצר בתהליך מיוחד. הוא בעל עמידות גבוהה, ולכן, רכישתו כדאית ומשתלמת.

תפילין מעור בהמה גס

תפילין העשויים מעור בהמה גס הם האיכותיים ביותר ומחירם בהתאם. בתי התפילין עשויים מעור שבין 3 ל4 מ"מ. תהליך הייצור ארוך וכולל השריית העור בחומרים המסוגלים לשמר ולרכך אותו גם יחד.  הוא מיוצר בשיטות מתקדמות, הינו המהודר והעמיד ביותר מפני בלאי. מיועד להורים אשר מבקשים לרכוש את מוצר  איכותי ומשובח. לאנשים אלו חשוב שילדם יעשה את הצעדים  הראשונים בעולם הבגרות ונטילת עול  המצוות בדרך המרגשת ביותר.

קניית תפילין בנסיבות נוספות

קניית תפילין נעשית בשלל מקרים נוספים. יש שרוצים להתחדש בתפילין חדשים מעת לעת, יש מוסדות שרוכשים אותם לצרכי שימוש של הבאים בשעריהם או לצורך חלוקה והענקת מתנות ועוד. מומלץ לרכוש תפילין, כמו כל פריט מעולם היהדות במפעל המייצר אותם באיכות ובמקצועיות. הוראות הדת וחוקיו הם קפדניים מאוד וכל סטייה מהם אסורה. הנחת תפילין נעשית מדי יום ולכן, יש חשיבות לאיכותם ולעמידותם. קניית תפילין אמורה להיעשות לאחר בדיקת שוק ותתבצע רק לאחר שכל הפרמטרים הנבדקים בהם, איכות ומחיר יתאימו לצרכי הרוכש.

Seolinks