כיצד להכין את הגג לקראת זיפות?

אנחנו חושבים על גג הבית רק כאשר מתרחשת בו תקלה או שיש בו ליקוי או פגם כמו רטיבות או דליפה של מים. אך זו כמובן טעות מכיוון שהגג הוא אחד החלקים החשובים בבית ופעמים רבות איכות הבית שלנו מושפעת בצורה ניכרת מאיכות הגג שלנו. ככל שהגג שלנו יהיה יותר טוב כך אנחנו נוכל לחיות ברווחה יותר גדולה ועם פחות דאגות. מעטים יחלקו על כך כי צריך להשקיע בגג ולשמור עליו ולעשות זאת בהקדם לפני בוא החורף וזאת בכדי להבטיח כי הגשמים לא יפגעו בנו. אנחנו חייבים לזכור כי כל רטיבות מהגג או דליפה יכולים להוות אסון ועל כן אנחנו צריכים להקדים תרופה למכה ולאטום את הגג מראש. איטום הגג הוא נושא חשוב ביותר עליו אנחנו צריכים לתת את הדעת ולנצל את הקיץ בכדי לעשות אותו. אחת משיטות האיטום הנפוצות ביותר היא זיפות ועליה נרחיב מיד.

זיפות

ניקוי ופינוי ממים

אז כיצד נכין את הגג לקראת זיפות? זוהי שאלה חשובה ביותר הדורשת דיון מעמיק. ראשית אנחנו חייבים לציין, כי כל פעולה שמתוארת כאן יכולה להתבצע על ידי בעל מקצוע וכך אתם יכולים לחסוך כאב ראש לא קטן. עם זאת, אם אתם מעוניינים לחסוך כסף אתם יכולים להחליט להכין את הגג בעצמכם. הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לנקות בצורה נרחבת את הגג. איכשהו במהלך השנים מצטבר על הגג לכלוך רב והוא מפריע לעבודת הזיפות ועל כן ישנה חובה לנקותו. לצד זאת, עליכם לנקות כליל את הגג ממים ואת זאת יש לעשות באמצעות התקנה של מרזבים וייבוש שלוליות שיש על הגג.

טפלו בכל דבר הנמצא על הגג

לצד ניקוי ופינוי ממים בכדי להכין את הגג לקראת זיפות אתם חייבים גם לטפל בכל דבר הנמצא על הגג כמו דודי חשמל ולוחות סולאריים. יש להבטיח כי דברים אלו נמצאים על הגבהה מכיוון שאם זה לא כך הם יכולים להפריע לעבודת הזיפות. על כן טפלו בדברים אלו וודאו כי הם לא מפריעים למזפת.

Seolinks