ייעוץ משכנתאות פרטי

רכישת דירה הינה בין ההחלטות המכריעות והמשפיעות ביותר על חייהן של משפחות ישראליות. בשל המחירים הגבוהים בישראל המאפיינים את הנדל"ן, קשה עד בלתי אפשרי לרכוש כיום דירה מבלי להיעזר בהון ראשוני או בהלוואה מאחד הגופים הגדולים המעניקים סיוע במימון לרכישת דירה.

שלא כמו הלוואות אחרות, משכנתא לרכישת דירה מתאפיינת במחירים גבוהים המצריכים את פרישת ההחזרים על פני שנים רבות. בשל העלויות הגבוהות של הדיור בישראל כיום, זוגות ומשפחות מתחייבים להחזרים למשך עשורים רבים, המלווים אותם במשך חייהם ובד בבד עם תהליכי התייצבות ובנייה של משפחה.

ייעוץ משכנתא -מפתח לבית

למה יועץ משכנתא פרטי?

מרבית הזוגות הצעירים בישראל כיום אינם מגיעים עם הון ראשוני מהבית ולפיכך צריכים להיעזר בהלוואות מהבנקים או מגופים אחרים. ההלוואות הניתנות על ידי הבנקים הינן תוצאה של חישובים מפורטים אשר  ברוב המקרים אינם מובלים כשטובת המשפחות עומדת מול עיניהם של נציגי הבנקים והכלכלנים. הבנק, כמו כל גוף עסקי אחר, רואה את טובתו האישית בראש ובראשונה.

זוגות צעירים המגיעים ליטול הלוואה לצורך קבלת משכנתא לקניית דירה אינם מכירים את המשמעות של הביטויים השונים המופיעים בחוזי המשכנתא ולרוב נוטים לקבל את הצעות הבנקים, גם אם אינם מבינים את המשמעות העמוקה של חוזים אלו. גם במקרים בהם נוטלי המשכנתא חושבים לברר את מהות המושגים או לנסות להשוות בין הצעות הבנקים השונים, גם אז אין בידיהם את הכלים המתאימים לצורך ביצוע השוואה חכמה.

במשך שנים רבות נוטלי משכנתא נרתעו מניסיונות להשוות בין הצעות המשכנתא השונות בשל חוסר היכרות וחשש להתמודד עם הצעות גדולות מיכולתם להבין. הדעה הרווחת גרסה כי ייעוץ משכנתאות פרטי הינו בגדר הוצאה המהווה מותרות ורק מוסיפה עוד עלויות להוצאה הגבוהה ממילא על רכישת הדירה.

עם השנים יותר ויותר זוגות מגלים כי הבנק אינו מעמיד את טובתם האישית לנגד עיניו ולמעשה, בבירור קצר באמצעות שירותי ייעוץ משכנתאות פרטי ניתן להפחית את החזרי המשכנתא בכמה מאות אלפי שקלים, חישובים שאותם הבנקים נמנעים מלעשות מתוך טעמים מובנים. שכירת שירותיו של יועץ משכנתאות מאפשרת לנוטלי המשכנתא ליהנות מחופש כלכלי ומתקציב פנוי המבוסס על הפחתת ההחזרים החודשיים בכמה אלפי שקלים עד לפערים שכמעט ולא ייאמנו.

הודות לשירותי ייעוץ משכנתאות פרטי יכולים יותר ויותר נוטלי משכנתאות כיום ליהנות מדירה מפנקת ותקציב  פנוי מבלי הצורך לשלם כל חודש אלפי שקלים לבנק, סכומים שבכלל לא בטוח מה מתוכם בגדר הכרח ומה מתוכם נובע מחוסר היכרות עם תחום המשכנתאות.

Seolinks