טיפול NLP כיצד לבחור את המטפל הנכון

כל מי שיקליד בגוגל "טיפול NLP ישראל" או "מטפל NLP" ימצא לא מעט שמות אשר מטפלים מומחים בישראל. חלקם למדו במכללות ובבתי ספר מקומיים, חלקם למדו את שיטת NLP בחו"ל וייבאו את הידע שלהם לארץ.

אך כמו בתחומים רבים אחרים, בוודאי בתחומי טיפול, צריך לבחון היטב מי הם המטפלים ואל מי אנחנו רוצים ללכת, ובמילים אחרות, רצוי לבדוק טוב אל מי אנחנו הולכים לטיפול. לא מדובר בבעל מקצוע רגיל שאם הוא לא עושה משהו טוב, תמיד נוכל להביא בעל מקצוע שיתקן את הטעויות, כאן מדובר על טיפול שמשלב אלמנטים נפשיים מסוימים, אם הטיפול איננו מקצועי, ההשלכות יכולות להיות הרסניות.

טיפול NLP כידוע, הוא טיפול שנועד לשנות צורת חשיבה. הוא מיועד לאנשים שמרגישים תקועים, מרגישים, פחד, פוביה, מרגישים שאינם מסוגלים להתמודד עם דברים ומצבים מסוימים. לכן הם פונים לעזרה של מטפל מקצועי מתוך כוונה שיעניק להם כלים לשנות את צורת החשיבה שלהם, כך שהם יוכלו לצאת מהמצב בו הם נמצאים.

נכון שלא מדובר בטיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי, אלא בטיפול הרבה יותר מעשי והרבה יותר פשוט, אך עדיין מדובר בטיפול עם השלכות מסוימות שיכולות להשפיע עלינו מעבר לעניין ולשאלה, כיצד אנחנו מתמודדים עם דברים, כיצד אנחנו ניגשים לטפל בהם. לכן, יש משמעות למטפל בו נבחר. אנחנו לא יכולים לעבוד עם מטפל שאיננו מקצועי, מטפל שאין לו גישה נכונה לעבודה מול אנשים, מטפל שאנחנו לא מרגישים שיש לנו כימיה אישית טובה איתו.

כיצד בוחרים מטפל עבור טיפול NLP?

ראשית, אנחנו נבחן את הרזומה שלו, נבחן מה הניסיון המקצועי, המעשי והתאורטי שעומד לרשותו, כלומר אילו תעודות יש לו בתחום.

שנית, אנחנו נחפש המלצות וחוות דעת בשביל שנדע האם הוא באמת מטפל טוב, האם הוא באמת מטפל שיכול לעזור לנו, על פי ניסיונם של אחרים.

שלישית, אנחנו ניפגש איתו לפגישת התייעצות מתוך כוונה ללמוד אותו, לראות אם אנחנו מרגישים שאנחנו יכולים לסמוך עליו ושאכן יש לנו כימיה טובה איתו לצורך טיפול אישי.

Seolinks