שירותי אחות פרטית בתוך בית החולים

כשאנחנו נמצאים בבית חולים אנחנו מקבלים שירות מסור של אחיות במחלקה בה אנחנו שוכבים. כל מטופל במחלקה זכאי לקבל את הטיפול הזה, בדיוק כמו שהוא זכאי לקבל את כל הטיפול שהוא אמור לקבל מהרופאים שלו.

על פניו מדובר בנקודה חיובית, הרי, אם אנחנו מקבלים טיפול של צוות אחיות במחלקה, צוות מסור ונאמן, אז מה הבעיה?. ובכן, אם תרצו, זו בדיוק הבעיה, עצם זה שהאחיות אמורות לטפל בכל המטופלים במחלקה, הן אמורות לחלק את זמנן בקרב כל המטופלים, כך שכל אחד יקבל את הזמן שלו ואת הטיפול שמגיע לו.

אחות פרטית

כידוע, בבתי חולים בישראל יש מחסור בכוח אדם, בפרט כשמדובר באחיות, ולעיתים קרובות אנחנו יכולים למצוא מחלקות בהן יש 2-3 אחיות שאמורות לטפל במחלקה שלמה. אנחנו יכולים ללמוד מכך, שהמטופלים לא בהכרח מקבלים את היחס שהם אמורים לקבל, בוודאי לא את מה שהם מצפים לקבל.

בשביל להתמודד עם הבעיה, אנחנו יכולים לשכור שירותי אחות פרטית בתוך בית חולים. הרעיון הוא פשוט, מדובר על אחות פרטית שאמורה לטפל רק בנו ולא במטופלים אחרים. זוהי אחות מורשית ומוסמכת, שנמצאת איתנו בכל עת שנרצה, היא יכולה גם לטפל בנו בצורות שונות וגם לתווך בינינו לבין צוות המחלקה במידה ויש צורך.

חשוב לומר, בתי חולים אמורים להסכים לאופציה זו, בוודאי אם מדובר במקרים מיוחדים, כמו למשל, מקרים בהם אין למטופלים בני משפחה שיהיו איתם או כשמדובר על אנשים במצב בריאותי גרוע או אנשים מבוגרים שיש צורך שמישהו ישגיח עליהם 24 שעות ביממה. אז במקום להשאיר את כל מלאכת הטיפול וההשגחה בידי אחיות המחלקה שאמורות לטפל גם במטופלים אחרים, הרי שאחות פרטית יכולה לבצע עבודה זו בצורה יחסית פשוטה ורגועה.

חשוב לומר, לפני ששוכרים את שירותיה של האחות, יש להבהיר את המצב הרפואי, בין אם זה המצב הפיזי או הנפשי, יש כמובן לעדכן את בית החולים בכך שאנחנו שוכרים שירותים של אחות פרטית, וכן יש לוודא שכל ההסדרים במהלך הטיפול, בין האחיות והרופאים לאחות, ברורים לכולם.

 

Seolinks