קלינאית תקשורת

לא מעט ילדים ומבוגרים נדרשים לעבוד עם קלינאית תקשורת, בין אם זה בגלל קשיים בשפה או מסיבות אחרות. הרבה פעמים העבודה עם אותה קלינאית מאפשרת להם לא רק לשפר את יכולות הדיבור שלהם, אלא גם להשתלב מבחינה חברתית בסביבה שלהם ויתרה מזו להתקדם מבחינה מקצועית וכן בלימודים ובמסלולים אחרים.

השימוש בקלינאית תקשורת מתבצעת במקרים שונים, בין אם זה כשתהליך ההתפתחות של הילד איננו מתבצע כפי שנדרש, ויש אותיות או מילים שונות שהוא איננו מבטא כמו שצריך. במקרים כאלה, עבודה עם קלינאית תקשורת היא הכרחית, מאחר ואם הילד לא ילמד לבטא את האותיות ואת המילים בצורה נכונה, הבעיה תשתרש ומאוחר יותר יהיה קשה יותר לתקן.

קלינאית תקשורת

עבודה עם קלינאית תקשורת מתבצעת גם בקרב מבוגרים, למשל, עולים חדשים שמתקשים בשפה, אנשים שעברו תאונה, מחלה או כל דבר שפגע ביכולת שלהם לדבר כמו שצריך והם צריכים ללמוד את התחום מחדש באופן חלקי או מלא, וכן בקרב אנשים עם מוגבלויות שונות, למשל בשמיעה או בדיבור.

צריך לומר שיש שני מסלולים לעבודה עם קלינאית תקשורת, מסלול אחד הוא דרך קופת חולים, מסלול אחר הוא פרטי. מן הסתם, זה מסלול שעולה יותר כסף אך השירות בו מתבצע יותר מהר והטיפול הוא הרבה יותר צמוד. חשוב להדגיש עוד נקודה בהקשר זה, עבודה עם קלינאית תקשורת מתבצעת לאורך זמן, מדובר בטיפול ארוך ולפעמים שדורש לא מעט סבלנות. במקרה של עבודה עם ילדים, הרי שהסבלנות נדרשת הן מצד הקלינאית, הן מצד ההורה וכמובן שהוא צריך גם להעביר אותה לילד. העבודה צריכה להתבצע בתהליך מסודר, כאשר רק כשהקלינאית מגיעה למסקנה שהטיפול יכול להסתיים, ואכן ההורים רואים שיש שיפור ניכר, אז הוא יגיע לסיומו.

בעבודה עם ילדים הרבה פעמים, הדרישה לקלינאית תקשורת תגיע מצד ההורים, כתוצאה מעצה של מורים, גננות או מהסביבה החינוכית של הילד. כמו שציינו קודם לכן, העבודה עם קלינאית תקשורת היא הכרחית לא רק בשביל שהילד ידבר נכון, אלא גם בשביל שיוכל להשתלב בצורה חברתית ויוכל להתקדם במסלולים בהם הוא נמצא.

 

Seolinks