סריקות תרמוגרפיות

השירות של סריקות תרמוגרפיות ניתן לנו על ידי מהנדסי חשמל וחשמלאים בודקים, במטרה לוודא שיש זרימת חשמל רציפה ותקינה, שלוחות החשמל במבנה תקינים ועובדים כראוי, ושניתן להשתמש במבנה ובמערכת החשמל אשר מותקנת בו.

הרעיון של סריקות תרמוגרפיות הוא, להשתמש במצלמה מיוחדת עם אפשרות הדמיה של אינפרא אדום ורזולוציה גבוהה ומדויקת, אשר מסוגלת לאבחן כשלים בארון החשמל. בעזרת הצילום המקצועי ניתן לראות מה בדיוק המצב של המערכת והאם יש צורך לבצע תיקונים ושדרוגים בלוח ובמערכת עצמה.

באמצעות צילום תרמוגפי, אפשר להבחין בעומס על המערכת, אי תחזוקה שלה, מגעים רופפים, היווצרות של טמפרטורה גבוהה מדי, שימוש לא נכון במפצלים ועוד. חשוב לומר, ניתן לבצע את הצילום לא רק לפני שאנחנו נכנסים למבנה ומתחילים להשתמש בו, אלא גם אחת לשנה באופן סדיר ועקבי. כך אנחנו יכולים לוודא שהמערכת לא התקלקלה ושהיא עובדת בצורה תקינה לגמרי.

סריקות תרמוגרפיות

כאמור, בדיקה תרמוגרפית מתבצעת באמצעות מצלמה מיוחדת על ידי מהנדס או בודק חשמל. הסיבה שאדם בדרג זה יכול לבצע אותה היא, שרק הוא יכול לאבחן את הבעיה ולהציג את הפתרון. מה עוד שתמיד עדיף שגורם חיצוני יבצע הבדיקה ולא הגורם שהיה אחראי על התקנת המערכת עצמה, על מנת שלא יהיו הטעיות מסוימות. את הבדיקה ניתן לבצע אחת לחצי שנה, לפחות כל עוד יש ילדים קטנים בבית. מן הסתם, אנחנו מודעים לעובדה שהבדיקה עולה כסף וכך גם התיקון שיבוא בעקבותיה, איך זה אומר שצריך להימנע ממנה, להיפך, מומלץ לבצע את הבדיקה בשביל להימנע מנזקים בעתיד.

בדיקה תרמוגרפית מחליפה בדיקות ואפשרויות אחרות שעומדות לרשותנו, היא נחשבת לאיכותית הרבה יותר מאחר והיא מאפשרת לנו להשתמש בצילום על פני השטח מבלי שנצטרך להיכנס אל תוך המערכת ולבצע פעולות פולשניות כאלה ואחרות. זה כמובן מקל עלינו מבחינה כלכלית אך גם מבחינות אחרות.

לפני סיום חשוב לומר, את הבדיקה ניתן לבצע אחת לשנה, גם אחרי שאנחנו משתמשים במבנה באופן תדיר, זאת בשביל להבטיח את תקינותה לאורך זמן וכן בשביל שנוכל ליהנות מהמערכת מבלי שום בעיות בדרך.

לעוד מידע על סריקות תרמוגרפיות, לחצו כאן…

Seolinks