פסי הולכה

בדרך כלל כשאנחנו שומעים את הביטוי פסי הולכה, אנחנו חושבים שמדובר על ביטוי מעולם החשמל. אך זה לא מדויק. אומנם יש פסי הולכה באלקטרוניקה, אך ביטוי זה נפוץ גם בכל מה שקשור לנגישות. מדובר על פסים אשר נהוג להתקין על גבי משטחים מסוגים שונים ומטרתם להקל על אנשים שמתקשים בהליכה, ללכת עליהם מבלי ליפול.

נהוג להתקין פסי הולכה במבנים ציבורים, חניונים ובמקומות אחרים, כאשר רוצים לכוון אנשים אל מקומות מסוימים, למשל, אם אנחנו רוצים להוביל אנשים מהמעלית אל מקום מסוים בקומה, אנחנו נתקין פסי הולכה, כך נוכל לומר לכל מי שיבוא אלינו, ללכת בכיוון של אותו פס הולכה. באופן כזה הוא גם ידע היכן אנחנו נמצאים מצד אחד, ומצד שני הוא יוכל לצעוד אל המקום בצורה בטוחה מבלי להחליק.

פסי הולכה

התקנת פסי הולכה מתלווה לאלמנטים נוספים שמיועדים לצורך הנגשת המקום עבור אנשים שמתקשים בהליכה ויוצרים סביבה מוגנת ונוחה עבורם. כמו שציינו, נהוג להתקין פסים שכאלה במרחבים ציבוריים, כך למשל במוסדות ציבור, חניונים, גנים ציבוריים ועוד. באופן כזה אנשים שמתקשים בהליכה, יכולים לנוע בצורה נוחה ופשוטה במקום מבלי שיתקשו, ומבלי שנסכן אותם. חשוב לומר, יש להשתמש באלמנטים נוספים מלבד פסי הולכה, למשל, יש להשתמש בשלטים, מעקות אחיזה ועוד שורה של אלמנטים נוספים בשביל להקל עליהם.

לעוד מידע על פסי הולכה, לחצו כאן…

פסי הולכה יש להתקין אחרי שמסיימים להתקין את המשטח במקום, בין אם מדובר ברצפה רגילה או רצפה מיוחדת. מן הסתם, יש להתקין את הפסים על גבי המשטח, במקרים מסוימים זו תהיה הדבקה רגילה, אך לרוב מדובר בהלחמה או התקנה מסוג דומה, כך שלא ניתן כלל להפריד את הפסים מן המשטח.

לפני סיום חשוב לומר, על מנת להתקין פסי הולכה בצורה נוחה ונכונה, יש להשתמש ביועצי נגישות שמתמחים בנושא, חשוב לעשות זאת בהתאם לסוג המקום, גודלו וכן אופי האנשים שאמורים להשתמש בו. חשוב עוד להדגיש, יש להתקין את הפסים בצורה ברורה וחדה, על מנת שיהיה ניתן לראות אותם ואנשים שירצו יוכלו להשתמש בהם כפי שהם צריכים.

Seolinks