עורך דין רשלנות רפואית

רשלנות רפואית מוגדרת כמתן שירות וטיפול רפואי תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה שבה היה צריך לנהוג הגורם המטפל. נותני שירות רפואי יכולים להיות רופאים, אחיות, ובעלי תפקידים רפואיים אחרים. הסבירות הגבוהה ביותר לרשלנות רפואית היא בשל טעויות של רופאים ובעיקר בפרוצדורות מורכבות. אבל גם אחות שנותנת תרופה שאיננה נכונה יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך. מטופל או קרובי משפחה אשר חשים שנגרם נזק, יכולים להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד המוסד הרפואי, הגורם המתרשל או שניהם גם יחד. עורך דין רשלנות רפואית מטפל בתביעות כאלו.

הנזקים יכולים להיות חמורים כמו: נכות קבועה או, חלילה, מוות למטופל. הם יכולים להיגרם לכל אחת  ממערכות הגוף, לחולים, לנשים בהיריון, לספורטאים וכל אחד בעצם. הפיצוי המבוקש הינו, לרוב, כספי. חלק מהפיצוי מגיע בגין  הנזק עצמו וחלק מוגדר ככספים אשר אמורים לשפר את יכולת  התפקוד של  הנפגע, או כספי פיצוי לבני משפחה שיקירם נפטר כתוצאה מהמקרה וכדומה. הכספים נקבעים על פי חומרת הנזק, על פי רמת  ההשתכרות של הנפגע טרם  הנזקים ובהתאם לפרמטרים נוספים אחרים.

עורך דין רשלנות רפואית אשר מקבל מלקוח תיק כזה  ילמד אותו לעומק. המטלה הראשונה שלו היא לבדוק אם, אכן, הייתה רשלנות רפואית. לא כל פגיעה תאובחן על ידי מומחי רפואה אחרים או על ידי בתי  משפט כרשלנות רפואית. במקרה כזה, הוא ימליץ שלא לתבוע, וכך, לחסוך כספים רבים, עגמת נפש ובזבוז זמן. במידה ואכן מדובר על רשלנות הוא ינסה להשיג פיצוי ללא הגשת תביעה. כך, בתהליך מקוצר הוא יוכל להשיג את  מבוקשו. במידה ואין  היענות מחברת הביטוח  שמייצגת את  המתרשלים הרי שהוא יבקש סעד בבית משפט.
עורך דין רשלנות רפואית

דיון בית משפט מחייב ידע וניסיון. יהיה צורך להציג את כל המסמכים הרפואיים והאחרים  הרלוונטיים למקרה, להביא חוות דעת התומכות בטיעון  הלקוח, לטעון טענות, להציג תקדימים, לערער על פסיקות והחלטות ועוד. מול עורך  הדין יתמודדו עורכי דין מנוסים מאוד. המטרה היא הצלחה בתביעה והשגת סכומי כסף שיסייעו ללקוח לשדרג את איכות חייו העתידית. הוא יזדקק לכל סכום שייפסק לטובתו על ידי בית  המשפט.

Seolinks