רשלנות בתחום הרפואי

רשלנות יכולה לבוא לידי ביטוי במנעד של תחומים אך כשמדובר בעולם הרפואי היא נחשבת לרשלנות שיכולה לגבות חיים. היום יש יותר ויותר מודעות לתחום הרשלנות הרפואית ואנשים מבינים שגם רופאים עושים טעויות וחשוב לבחון כל מצב כל שכן כשמדובר במצבים קריטיים של יקירכם ושלכם עצמכם.

לא כל רופא חשוף לרשלנות רפואית אך לעולם לא נדע מי כן ומי לא לכן חשוב לזכור שהרבה רופאים עושים את עבודתם טוב ובצורה נאמנה אך יש כאלה שנוטים לעיתים לייחס את הבעיות של קשישים לרוב לגיל המבוגר שלהם או במקרים אחרים כמו לידה להסתמך על ניסיון עבר מבלי להתייחס לכל לידה בפני עצמה וכו'. להלן מקרים בהם יכולה להתקיים רשלנות רפואית.

רשלנות בלידה
רשלנות בהריון יכולה להגיע קודם ללידה במידה והצוות המקצועי אינו פועל באחראיות ואינו נוקט בכל כללי הזהירות עלולות להתרחש מגוון של בעיות והנפגעים יהיו זכאים לפיצוי כספי בהתאם. בכל מקרה שחלילה נגרם נזק לתינוק או לאם כתוצאה מרשלנות חובה להסתייע עם עו"ד שמתמחה בתחום הזה.

רשלנות רפואית

השוני ביחס הרפואי לקשישים
נדמה כי מערכת הבריאות מתייחסת בצורה שונה לאוכלוסייה המזדקנת ולאוכלוסייה הצעירה. למעשה ניתן לומר, כי מערכת הבריאות ובאופן לא רשמי, לא טורחת לאתר את הבעיות מהן סובלים הקשישים ולהעניק להם טיפול מתאים. מה שמנחה את המערכת הרפואית, שבין כה וכה לא נשאר לקשיש הרבה זמן לחיות, ולפיכך, אין שום צורך להשקיע בו, לעומת זאת, האוכלוסייה הצעירה זוכה לטיפול הטוב ביותר שניתן.

הזנחה קטלנית
כמו כן, רופאים רבים לא מפנים את המטופלים לבדיקות הנדרשות. ייתכן ופענוח בדיקות שנחשב כרשלני, מה שמביא לידי כך שהרופא לא אבחן נכונה את המטופל. ישנה גם רשלנות שקשורה לטיפול התרופתי שניתן על ידי הרופא, טיפול שלא מתאים למטופל, מינון שגוי ולעתים לא נבדקת האפשרות שהמטופל רגיש לתרופות אותן הוא נוטל.

הפנייה לעו"ד
בשל העובדה שמערכת הבריאות לא תמיד עושה את עבודתה נאמנה, לעתים מצבי רשלנות מביאים למצבים קיצוניים וקשים שמאלצים בירור משפטי. ניתן לפנות לעורך דין שמתמחה בתחום הרשלנות הרפואית מכיר את עולם הרפואה ויודע איך לגשת אל התיק בצורה הנכונה ביותר.

Seolinks