רנטגן לאיתור בעיות

הודות לפיזיקאי הגרמני, וילהלם קונרד רנטגן, אשר גילה את קרני הרנטגן במקרה, שנקראו על שמו, במהלך ניסוייו הסיזיפיים במעבדתו, כיום אנחנו מסוגלים לבצע בדיקות וצילומי רנטגן כדי לאבחן בעיות רפואיות. אין ספק שעולם הרפואה חב לו תודה של ממש, ועל גילוי מופלא זה רנטגן אף קיבל פרס נובל.

צילום הרנטגן הינו צילום רדיוגרפי אשר עושה שימוש בקרנטי הרנטגן כדי לשקף עצמים על גבי לוח הצילום. כך ניתן להבחין ולאתר תקלות פיזיות שלא ניתן לראותן בעין רגילה.

רנטגן לאיתור בעיות

שימושי הרנטגן העיקריים

עיקר השימוש בצילומי רנטגן הינו בתחום האורתופדי ובתחום השיניים. בדיקות הרנטגן העיקריות המתבצעות הן –

  • צילומי עמוד השדרה – במקרה של חשד לעקמת, לתהליכי ניוון או במקרה של כאבים בגב.
  • צילומי חזה – בצילום החזה בוחנים את הצלעות, הלב והריאות. הצילום בדרך כלל מתבצע כדי להפריך או לאשש חשד לקוצר נשימה, אי ספיקת לב או דלקת ריאות.
  • צילומי אגן – צילום זה נפוץ מאוד בגיל הזהב בשל תדירות הנפילות. ולכן, צילום זה נועד כדי לבחון את מבנה עצמות האגן והחיבורים השונים בכדי לזהות שברים ודלקות שונות. גם במקרה של הימצאות אבן בכליה יתבצע צילום אגן.
  • צילומי עצמות – הצילומים הללו מתבצעים תדירות בקרב צעירים ומבוגרים כאחד מחשש לשבר בשל מקרי חבלה או נפילה.
  • צילומי סינוסים – הסינוסים הם חללי הפנים המחוברים למערות האף. בדרך כלל הצילום יתבצע כאשר ישנו חשש לסינוסיטיס, דלקת במערות האף, כאשר הסימפטומים העיקריים שלה הם כאבי ראש עזים ונזלת מוגלתית.

אם מוחמד לא יבוא אל ההר, הרנטגן יבוא למוחמד

בדרך כלל צילום הרנטגן יתבצע באחד ממכוני הרנטגן הקיימים בארץ. לעיתים, צילום הרנטגן דורש להמתין בתור ארוך או לחילופין, ישנו קושי להתנייד אל מכון הרנטגן. ובדיוק בשל כך, הושק שירות חדש בארץ שהחליט ליצור תהפוכה חיובית למדיי באמצעות הנגשת השירות הרפואי לכל תושבי הארץ. חברת MEDIX AT HOME מבצעת שירותי בדיקות רנטגן ואולטרסאונד בבית ומבטיחה פענוח מהיר ללקוחותיה. לכן, במקרים בהם ישנו קושי ביציאה מהבית או צורך בהול בקבלת הפענוח והתוצאות, תוכלו ליצור קשר עם נציגי החברה באתר או לבקש שיחזרו אליכם ויקבעו לכם בזריזות וביעילות תור לבדיקה שיתבצע ביום, בשעה ובמקום הנוחים לכם.

Seolinks