הסכם ממון

ממון זה בדרך כלל כסף, נכון? אז זהו שזוהי לא ממש ההגדרה המדויקת. ממון זה למעשה כל הרכוש וכל הזכויות בלי יוצא מן הכלל. במילים אחרות נוכל להגדיר זאת-כי הסכם ממון כולל כל מה שהוא בעל ערך כספי ולא משנה אם זה בעבר, בהווה או אפילו רק בעתיד. מי אמור לעשות הסכם ממון? היכן עושים הסכם כזה ומה זה למעשה כולל?

הסכם ממון הוא מסמך משפטי אשר נועד להסכם ממוןהסדיר את כל ענייני הרכוש בין בני זוג. זה כולל את הרכוש שנמצא כעת בידיהם, זה גם כולל את הרכוש אותו הם יקבלו או יצברו בעתיד, גם ביחד וגם לחוד זה כולל גם את גלגול הרכוש שיהיה בידיהם על פני השנים שלהם יחד וזה כולל גם את סעיף החובות אם יהיו.

מי עושה הסכם ממון?

למעשה מומלץ לכל זוג לעשות הסכם ממון. הסכם הממון אינו משהו ליומיום. מדובר במסמך אותו יש לשמור בארון או במגירה שמורים ורק אם יקרה ובני הזוג יחליטו להיפרד, הקטע הכספי ואופן החלוקה יהיה ברור ומוסדר מראש והכול יתנהל על פי הסכם הממון. הדבר עשוי לחסוך הרבה מאוד בהמשך. וויכוחים, מריבות, מלחמות ופגיעות קשות בין הזוג וגם בילדים. ברור שאף אחד אינו רוצה להיקלע לסיטואציה שכזו ומסיבה זו, גם אם נראה כרגע שהחיים יחד אמורים להימשך באהבה ואחווה, שלום ורעות עד 120, אנחנו אף פעם לא יכולים להיות בטוחים בכך. הסכם הממון יחסוך הרבה כאב לב וגם מלחמות התשה מיותרות.

לא נעים?

ברור שישנו החשש ואי הנעימות מפני פנייה אל בן הזוג שנייה לפני החתונה בבקשה לחתום על הסכם ממון. מדובר בבקשה שעשויה להיתפס כהבעת חוסר אימון ולא נוכל להתכחש לעובדה כי עריכת הסכם כזה טרם הנישואין בהחלט עשוי לפגום ביחסים הטובים והחמים בין בני הזוג.

יש כאלה שפונים אל יועץ זוגיות לפני שהם מעלים הצעה כזו לבן הזוג שלהם וזאת על מנת שהם יוכלו לעשות זאת בצורה הכי נעימה והכי מכובדת אך בלי לוותר על ההסכם החיוני כל כך.

עורך דין הסכם ממון אורי גנור – הוא הכתובת לביצוע ההסכם שיתאים לשני הצדדים.

Seolinks