לימודי עיצוב גרפי

עוד משחר ההיסטוריה, הסמלים היוו בסיס לתקשורת בין בני האדם. שלא כמו בעלי החיים, בני האדם יכולים לשאת בהכרתם ובמחשבותיהם סמלים ותפיסה מופשטת של דימויים שונים.

עם התפתחות ההיסטוריה והאבולוציה האנושית, הסמלים לא איבדו מכוחם אלא רק הלכו והשתכללו יותר ויותר. לאחר המצאת הדפוס ובהמשך גם המחשב, הסמלים זכו לקבל שפות שונות ומגוונות ובדיוק כפי ששפת האדם הלכה והתפתחה בכיוונים שונים, כך גם השפה הסמלית והאיורית קיבלה מגוון עצום של כיווני ואפשרויות התפתחות.

נכון להיום, עיצוב גרפי הוא התחום העשיר ביותר המאגד את כל שפות הסימבוליקה על היבטיה השונים. הסמלים משמשים את בני האדם לתקשורת חוצת גבולות, שפה, מדינה ומגדר. סמלים מקובלים ברחבי העולם משמשים לתקשורת בינלאומית, מאפשרים לבני אדם מתרבויות שונות להחליף מסרים אלו עם אלו ולפתח את התקשורת הכלל עולמית.

לימודי עיצוב גרפי

משמעותם של סמלים

אבל סמלים הם הרבה יותר משפה. לסמלים יש משמעויות שונות, אפשרויות פירוש מגוונות, פיתוחים שונים ועוד. כך, כיום מהווים לימודי עיצוב גרפי את השער העיקרי לכניסה לעולם היופי והאסתטיקה. אם בעבר פיסול, ציור, כתיבה ואמנויות אחרות היוו את האליטה של החברה, כיום מעצבים גרפיים משמשים את חוד החנית במערכות עיתון, בבתי דפוס שונים, בחברות המקימות אתרי אינטרנט ועוד.

 

הפריחה של עולם העיצוב הגרפי

עם כניסתו של האינטרנט לחיינו היומיומיים, היו כאלה שהאמינו כי לימודי עיצוב גרפי ייעלמו מהעולם בשל היעדר הצורך בעיצוב לדפוס. הלכה למעשה, ההפך הוא מה שקרה. סמלים גרפיים לא רק שנעלמו מהעולם, אלא זכו לקבל עוד ועוד שפות ביטוי, יצירה וחשיבות רבה הודות למגוון שפות הביטוי והיצירה של העיצוב הגרפי.

מגוון תת תחומים

העיצוב הגרפי הוא למעשה עולם שלם הטומן בחובו מגוון עצום של התפתחויות נוספות המאפשרות התמקצעות בכל אחד מהתחומים. הטיפוגרפיה, העיצוב המודרני, עיצוב לאתרי אינטרנט, עיצוב לדפוס ועוד – כל אלו הינם תחומים הנאגרים תחת המטרייה הרחבה של עיצוב גרפי ומאפשרים לכל מי שלומד את הבסיס – להתפתח לאינספור תחומים מבלי לוותר על החשיבות הרבה של הנאה מהעיסוק העיקרי ותרומה מקצועית לעולם.

Seolinks